menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
at Kroger, your mom is trying to decide which type of laundry detergent to purchase. if she is solely trying to find the product with the cheapest cost per ounce, which item should she purchased?
asked
Sep 11, 2021
168k
views
4
votes
at Kroger, your mom is trying to decide which type of laundry detergent to purchase. if she is solely trying to find the product with the cheapest cost per ounce, which item should she purchased?
Mathematics
college
Qrow Saki
asked
by
Qrow Saki
8.5k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
6
votes
Answer:
TIDE
Explanation:
Shunan
answered
Sep 18, 2021
by
Shunan
8.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Aug 8, 2021
90.3k
views
a PetSmart your dad is trying to decide which type of dog food to purchase. if he is solely trying to find the product with the cheapest cost per ounce, which item should be purchase? (these prices are
Nev
asked
Aug 8, 2021
by
Nev
8.0k
points
Mathematics
college
1
answer
5
votes
90.3k
views
asked
Nov 22, 2023
164k
views
At pet smart your dad is trying to find which type of dog food to purchase. If he he is solely trying to find the product with the cheapest cost per ounce, which item should he purchase
Rebekah
asked
Nov 22, 2023
by
Rebekah
8.8k
points
Mathematics
high-school
1
answer
8
votes
164k
views
asked
Sep 17, 2021
227k
views
(Q1) Georgia went to Kroger to price Doritos chips and found that she could buy a 10.5 ounce bag for $4.29. What is the price per ounce for these chips at Kroger? Juan went to Byler's and found a 13 ounce
Leoh
asked
Sep 17, 2021
by
Leoh
8.2k
points
Mathematics
college
1
answer
3
votes
227k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org