✨Answer:✨
4 pens for $56
✨Step-by-step explanation:✨
$56 ÷ 4 pens = $14 dollars per pen
$90 ÷ 6 pens = $15 dollars per pen
4 pens for $56 is the better buy because each pen will cost $14.
Hopefully this helps! Sorry if wrong. You are loved, and you are beautiful/handsome!
-Bee