menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Connor bought a pack of 4 notebooks for $8.20. What was the unit price? please explain
asked
Feb 13, 2021
211k
views
4
votes
Connor bought a pack of 4 notebooks for
$8.20. What was the unit price? please explain
Mathematics
college
Elad Avron
asked
by
Elad Avron
5.5k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
4
votes
Answer:
$2.05
Explanation:
$8/4 notebooks= $2
.20/4=.05
________________
$2.05
Oleg Razgulyaev
answered
Feb 17, 2021
by
Oleg Razgulyaev
6.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.7m
questions
7.4m
answers
Other Questions
Evaluate a + b when a = –16.2 and b = –11.4 A. –27.6 B. –4.8 C. 4.8 D. 27.6
What is the value of x? (-4) - x = 5
Can someone help me with 5??? ASAP?
Solve for h 3h=7(2/7-3/7h)-10
1/7 + 3/14 equivalent fractions
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org