211k views
4 votes
Connor bought a pack of 4 notebooks for
$8.20. What was the unit price? please explain

User Elad Avron
by
5.5k points

1 Answer

4 votes

Answer:

$2.05

Explanation:

$8/4 notebooks= $2

.20/4=.05

________________

$2.05

User Oleg Razgulyaev
by
6.1k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.