22.2k views
1 vote
Preston bought 3 1/4 gallons of milk that cost $2.70

per gallon. What is the total cost of the milk?
1st: Change fraction to decimal
2nd: Multiple the decimal by the $$
3rd: Final Answers

User Maddesa
by
5.5k points

2 Answers

4 votes

Answer:

8.10$?

Explanation:

hm idk what to put here but i think thats it unless its not a answer

User BitLooter
by
5.8k points
4 votes

Answer:

umm search on google,use caculater soup

Explanation:

User Bensstats
by
5.8k points