menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
The unit rate for $124 for 8 skirts is $ Choose... per skirt The unit rate for $76 for 5 skirts is $ Choose... < per skirt. So, $124 for 8 skirts or $76 for 5 skirts, Choose... v is the better value.
asked
Mar 24, 2021
74.5k
views
0
votes
The unit rate for $124 for 8 skirts is $
Choose...
per skirt
The unit rate for $76 for 5 skirts is $ Choose...
<
per skirt.
So, $124 for 8 skirts or $76 for 5 skirts,
Choose...
v is the better value.
Mathematics
high-school
Spade
asked
by
Spade
5.2k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
7
votes
Answer:
15.20,15.50
Explanation:
OjamaYellow
answered
Mar 31, 2021
by
OjamaYellow
5.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.1m
questions
6.7m
answers
Other Questions
Pizza planet is running a special 3 pizzas for 16.50. What is the unit rate for one pizza
What number is halfway between 0 and 18
If the 9-inch wheel of cheese costs $18.60, what is the cost per square inch? If the cost is less than a dollar, put a zero to the left of the decimal point?
I need to simplify this expression.
Need answer to math problem!!!
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org