74.5k views
0 votes
The unit rate for $124 for 8 skirts is $

Choose...
per skirt
The unit rate for $76 for 5 skirts is $ Choose...
<
per skirt.
So, $124 for 8 skirts or $76 for 5 skirts,
Choose...
v is the better value.

User Spade
by
5.2k points

1 Answer

7 votes

Answer:

15.20,15.50

Explanation:

The unit rate for $124 for 8 skirts is $ Choose... per skirt The unit rate for $76 for-example-1
User OjamaYellow
by
5.0k points