menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
What is the unit cost per bottle if a pack of 4 bottles of juice sells for $3? (1 point) Group of answer choices $0.12 per bottle $0.75 per bottle $7.50 per bottle $12.00 per bo…
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
What is the unit cost per bottle if a pack of 4 bottles of juice sells for $3? (1 point) Group of answer choices $0.12 per bottle $0.75 per bottle $7.50 per bottle $12.00 per bo…
asked
Oct 28, 2021
159k
views
5
votes
What is the unit cost per bottle if a pack of 4 bottles of juice sells for $3? (1 point)
Group of answer choices
$0.12 per bottle
$0.75 per bottle
$7.50 per bottle
$12.00 per bottle
Mathematics
high-school
Juan Lago
asked
by
Juan Lago
8.6k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
5
votes
Answer:
$0.75 per bottle is the unit cost per bottle
Rafael Lima
answered
Nov 3, 2021
by
Rafael Lima
8.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org