menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
A certain brand of lemonade costs $3.29 for 59.17 fluid ounces. What is the unit rate? Enter your answer, rounded to the nearest cent, in the box.
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
A certain brand of lemonade costs $3.29 for 59.17 fluid ounces. What is the unit rate? Enter your answer, rounded to the nearest cent, in the box.
asked
Sep 7, 2021
219k
views
1
vote
A certain brand of lemonade costs $3.29 for 59.17 fluid ounces.
What is the unit rate?
Enter your answer, rounded to the nearest cent, in the box.
Mathematics
high-school
Dana Woodman
asked
by
Dana Woodman
7.5k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
4
votes
Answer:
18
Explanation:
Martin Parenteau
answered
Sep 12, 2021
by
Martin Parenteau
8.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org