219k views
1 vote
A certain brand of lemonade costs $3.29 for 59.17 fluid ounces.

What is the unit rate?

Enter your answer, rounded to the nearest cent, in the box.

1 Answer

4 votes

Answer:

18

Explanation:

User Martin Parenteau
by
5.5k points