Answer:
F(e) =

Step-by-step explanation:
A) Determine the 24 allowed distributions
attached below
B ) The average occupancy of each energy state
F(e) =

for the best fit/condition to determine the average occupancy of each energy state
Ef ( fermi energy ) = 9.998 eV
Kt = 1.447 eV
T = 16800 k