menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
One pound of apples costs $3.25 . Five pounds of apples cost $16.25
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
One pound of apples costs $3.25 . Five pounds of apples cost $16.25
asked
Feb 23, 2021
94.3k
views
0
votes
One pound of apples costs $3.25 . Five pounds of apples cost $16.25
Mathematics
high-school
Ronen
asked
by
Ronen
8.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
3
votes
Answer:
that is correct
Step-by-step explanation:
3.25*5=16.25
JLarky
answered
Feb 28, 2021
by
JLarky
7.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
The cost of 5 similar digital cameras and 3 similar video cameras is 3213. Each video camera costs 4 times as much as each digital camera. John buys a digital camera and a video camera. How much does he
Mr. Jacob is 55 years old and tony is 7 years old. in how many years will mr. Jacobs be 4 times as old as Tony
Please solve the following equation. x-6x=56
whats the most accurate estimation of 65+77
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org