94.3k views
0 votes
One pound of apples costs $3.25 . Five pounds of apples cost $16.25

User Ronen
by
5.4k points

1 Answer

3 votes

Answer:

that is correct

Step-by-step explanation:

3.25*5=16.25

User JLarky
by
4.4k points