Answer:
$.22 per pencil
Explanation:
There are 32 pencils, and if you want to find the unit price, you need to find the price per pencil. You have $7, and you will need to divide 7 by 32 to get the price per pencil. That is about 0.21875, which can be rounded to $.22 per pencil, or 22 cents per pencil.