9514 1404 393
Answer:
- A: $0.40
- B: $0.30
- C: $0.25
- D: $0.20
Explanation:
The price per ounce is found by dividing the price by the number of ounces. For repetitive calculations, I find a spreadsheet helpful. The formula for the 3rd column divides the second column by the first.