223k views
0 votes
If you buy two tickets to the fair that costs $30 . what is the unit rate per 1 ticket

2 Answers

2 votes

Answer:

15/per 1 ticket

User LongZheng
by
4.9k points
4 votes
it would be 15 dollers per unit
User Chkas
by
5.3k points