113k views
4 votes
The owner of a flower shop sell 17 roses for $13 What is the cost in dollars per rose? Round your answer to the nearest hundreth Brandmart is selling 8 glue sticks for $3.20. What is the cost per glue stick? ​

1 Answer

2 votes
0.76$- answer for the first question
0.40$-2nd question
User Steve Klein
by
5.7k points