83.5k views
3 votes
A pack of 48 water bottles at Costco is $3.95. What is the unit rate price for each water bottle?

User Baztoune
by
7.5k points

1 Answer

5 votes

Answer:

use caculator and do 48 divided by 3.95

Explanation:

and u will get your answer

User Yan Vh
by
7.4k points