216k views
0 votes
Camden paid $11.48 for sliced cheese at the deli counter. The cheese cost $3.28 per pound. How much cheese did Camden buy? *

User Alijvhr
by
5.7k points

2 Answers

6 votes
3.5 cause i did the math lol*^
User Adam Nowak
by
5.2k points
1 vote

Answer:

he bought 3.5 pounds because 3.28 times 3.5 equals the cost

Explanation:

User Yenthe
by
4.3k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.