113k views
0 votes
The school store sells 4 pencils for $0.80. What is the unit cost of a pencil?

1 Answer

3 votes
.20 cents per pencil
User Britzl
by
9.6k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.