114k views
2 votes
Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary.

$290 for 17 ft2
The unit rate is $

User Pila
by
5.2k points

1 Answer

1 vote
It could be $300 hope this helps sorry if it’s wrong
User Alex Shtoff
by
5.4k points