Answer:
Jacob could compare the unit rates of cost per ounce. The unit rate that is less per ounce is the better deal. (sample response)
Explanation:
He will need to read how many ounces are in each jar or whatever it's in. Whichever has the most for a lower price is the one he should choose.
5.6m questions
7.3m answers