Answer:
purple → 3
orange → 2
green → 1
blue → 4
Explanation:
1.) Put it into cost over ounces and calculate
purple.) $3.52/16oz = 0.22/oz
orange.) $2.92/10oz = 0.292/oz = 0.29/oz
green.) $3.10/12oz = 0.2583333.../oz = 0.26/oz
blue.) $1.85/8oz = 0.23125/oz = 0.23/oz
Hope this helps,
- J.M.Jamon
Pennsylvania State University
Full-time B.S.CE. undergrad student