142k views
0 votes
Jennifer is buying cupcakes for a party. 12

cupcakes is $8.40. What is the unit rate for
each cupcake?
I reallyyyyy need help I I have no idea about unit rates

User Htaras
by
5.8k points

1 Answer

7 votes

Answer:

24

Explanation:

User Vignesh Kumar
by
5.3k points