Answer:
30 dollars
Explanation:
2 x 10 equals 20, so multiply 10 by 3 and you get 30.
the answer would be it costs $30 for 20 bags of rice
divide $3 by 2 to get $1.50 and then multiply $1.50 by 20 to get $30
5.6m questions
7.3m answers