151k views
1 vote
A company orders 26 boxed lunches from a deli for $295.10. If each boxed lunch costs the same amount, what is the unit cost of each boxed lunch?​

User Bebbo
by
5.1k points

1 Answer

2 votes
the answer is 11.35......
User Sachin Saxena
by
5.7k points