171k views
0 votes
30 fl. oz. of shampoo costs $9.30. What is the unit price for 100 fl. oz. of shampoo?! A) $3.10 B) $15.50 C) $27.90 D) $31

User Boulder
by
5.2k points

2 Answers

2 votes

Answer:

The answer would be D)

Explanation:

Hope this helps :)

User ShennyL
by
5.5k points
2 votes

Answer:

D

Explanation:

User Cosmosa
by
5.0k points