menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
30 fl. oz. of shampoo costs $9.30. What is the unit price for 100 fl. oz. of shampoo?! A) $3.10 B) $15.50 C) $27.90 D) $31
asked
Aug 10, 2021
171k
views
0
votes
30 fl. oz. of shampoo costs $9.30. What is the unit price for 100 fl. oz. of shampoo?! A) $3.10 B) $15.50 C) $27.90 D) $31
Mathematics
high-school
Boulder
asked
by
Boulder
5.2k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
2
votes
Answer:
The answer would be D)
Explanation:
Hope this helps :)
ShennyL
answered
Aug 10, 2021
by
ShennyL
5.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
2
votes
Answer:
D
Explanation:
Cosmosa
answered
Aug 16, 2021
by
Cosmosa
5.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.9m
questions
7.7m
answers
Other Questions
Solve for y in terms of x. 2/3y - 4 = x y = x + 6 y = -x + 4 y = -x + 6 y = x + 4
Aliyah has $24 to spend on seven pencils. After buying them she had $10. How much did each pencil cost?
Use the normal model n(11371137,9696) for the weights of steers. a) what weight represents the 3737thth percentile? b) what weight represents the 9999thth percentile? c) what's the iqr of the weights
Evaluate a + b when a = –16.2 and b = –11.4 A. –27.6 B. –4.8 C. 4.8 D. 27.6
Find the quotient of 3,078 ÷ 27. A) 104 B) 109 C) 114 D) 119
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org