67.8k views
5 votes
Which is the better deal $27 for 4 large pizzas or $32 dollars for 5 large pizzas

User Arg Geo
by
6.1k points

2 Answers

4 votes

Answer:

the $27 fkr 4 pizzas because you can split thw pizzas in half and get 8 pizzas for $27

User Wtjones
by
5.6k points
4 votes

Answer:

32 for 5

Explanation:

User Matt The Ninja
by
5.8k points