48.0k views
4 votes
7. Alexa bought 3 bottles of juice for $12. What is the unit rate. In other

words, what would it cost for one bottle of juice?

PLZZZ HELPP ASAP

User Lmars
by
4.8k points

1 Answer

1 vote
$4 per water bottle
User Matthew Fisher
by
5.0k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.