50.5k views
2 votes
Josiah paid $204.60 for groceries that made 132 cupcakes. How much did Josiah pay for each cupcake?

User Kajzer
by
5.5k points

2 Answers

1 vote

Answer:

1.53 dollars

Explanation:

204.60/132=1.526

User Fsiaonma
by
5.2k points
4 votes

Answer:

$1.55

Explanation:

$204.60/132=$1.55 per cupcake.

User Sahibjot Singh
by
5.3k points