146k views
5 votes
The cost for a pack of 18 pens is $3.24 Find the unit price in dollars per pen. If necessary, round your answer to the nearest cent.

1 Answer

2 votes

Answer:

Each pen cost 0.18 cents

Explanation:

3.24/18=0.18

User Bisarch
by
6.1k points