menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
A package of 6 pairs of insulated gloves costs $49.74, What is the unit price of the pairs of ? The unit price is $ nothing per pair of .
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
A package of 6 pairs of insulated gloves costs $49.74, What is the unit price of the pairs of ? The unit price is $ nothing per pair of .
asked
Jul 22, 2021
5.4k
views
4
votes
A package of 6 pairs of insulated gloves costs $49.74, What is the unit price of the pairs of ?
The unit price is $
nothing per pair of .
Mathematics
high-school
SergioAraujo
asked
by
SergioAraujo
8.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
2
votes
Answer:
8.25? I'm so sorry i guessed
Explanation:
Jinsong Li
answered
Jul 24, 2021
by
Jinsong Li
8.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
2
votes
Answer:
8.29
Explanation:
Le Hibou
answered
Jul 29, 2021
by
Le Hibou
8.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jun 8, 2021
113k
views
A package of 6 pairs of insulated gloves costs $49.14. What is the unit price of the pairs of gloves
Iska
asked
Jun 8, 2021
by
Iska
7.6k
points
Mathematics
college
2
answers
4
votes
113k
views
asked
Oct 28, 2024
234k
views
PLEASE HELP!! .1.PS-8 A package of 6 pairs of insulated gloves costs $43.74. What is the unit price of the pairs of gloves?
Erik Virtel
asked
Oct 28, 2024
by
Erik Virtel
7.3k
points
Mathematics
college
2
answers
3
votes
234k
views
asked
Jan 2, 2021
66.6k
views
A package of 6 pairs of insulated gloves costs $52.74. What is the unit price of the pairs of gloves? The unit price is $ per pair of gloves.
Allenwoot
asked
Jan 2, 2021
by
Allenwoot
7.7k
points
Mathematics
college
1
answer
4
votes
66.6k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org