196k views
0 votes
20 points Evander’s dad bought a box of 8 fruit bars for $2.10. What is the price of two fruit bars? Explain your mathematical thinking.

Question 3 options:

1 Answer

6 votes

Answer:$0.35

Explanation:

8-2=6

2.10 divided by 6=$0.35

User Dbouz
by
5.4k points