148k views
4 votes
If you could buy one bulb of elephant garlic for $2 than how amy can you buy with $8

User Kiwiron
by
5.9k points

1 Answer

7 votes

Answer:

4

Explanation:

2 = 1

4 = 2

6 = 3

8 = 4

8÷2=4

User David Tischler
by
5.7k points