menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Treven and Carlos entered a hot dog eating contest. Carlos ate 7 more than the amount of hot dogs that Treven ate. Carlos ate 17 hot dogs. How many hot dogs did Treven eat? Writ…
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
Treven and Carlos entered a hot dog eating contest. Carlos ate 7 more than the amount of hot dogs that Treven ate. Carlos ate 17 hot dogs. How many hot dogs did Treven eat? Writ…
asked
Apr 16, 2021
208k
views
3
votes
Treven and Carlos entered a hot dog eating
contest. Carlos ate 7 more than the amount of hot
dogs that Treven ate. Carlos ate 17 hot dogs. How
many hot dogs did Treven eat?
Write the equation and solve.
Mathematics
high-school
HoLyVieR
asked
by
HoLyVieR
8.6k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
3
votes
Answer:
10
Explanation:
17-7=10
KingCronus
answered
Apr 21, 2021
by
KingCronus
8.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Apr 27, 2024
144k
views
Treven and Dylan each bought fruit at the market. Treven bought 3 pears and 7 apples. Dylan bought 4 pears and 9 apples and spent $3.00 on oranges. If p represents the cost of each pear and a represents
Vertti
asked
Apr 27, 2024
by
Vertti
8.5k
points
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
144k
views
asked
Aug 6, 2022
197k
views
Treven puts 8 gallons of gas in his car air pays $22.00 what is the cost of 1 gallon of gas complete the table
Carlos Eduardo
asked
Aug 6, 2022
by
Carlos Eduardo
8.6k
points
Mathematics
college
1
answer
12
votes
197k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org