30.0k views
4 votes
A grocery store sells an 18 ounce container of peanut butter for $3.28. What is the cost per ounce (unit price)?

1 Answer

7 votes

Answer:

18 cents

Explanation:

3.28/18 = .18

User Marin Petkov
by
8.3k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories