190k views
5 votes
A 4-pack of museum tickets costs $30.28. What is the unit price?

1 Answer

0 votes

Answer:

7.57

Explanation:

30.28/4 = 7/57

User Jeff Clayton
by
8.0k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories