199k views
0 votes
Each baseball hat costs the same amount of money. The cost for 18 baseball hats was $216. What is the unit price?

1 Answer

2 votes

Answer:

15%

Explanation:

if u did the 216 divided by the 18 then that's how u get estimated number

User Elkvis
by
5.5k points