Answer:
The 8 oz has lower unit rate, it's lower by .2.
Explanation:
8 oz divided by $6 = $1.333 for 1 oz ---- (round to 1.3)
6 oz divided by $4 = $1.5 for 1 oz
5.6m questions
7.3m answers