1.4k views
3 votes
How to do this question plz ​

How to do this question plz ​-example-1
User Joe Doyle
by
7.8k points

1 Answer

3 votes
She would buy 8 3-pack cartons and 2 singular cartons. You multiply the prices for each (.9x8 + 2(0.38)), she would spend $7.96.
User Muratgozel
by
7.7k points

No related questions found