198k views
5 votes
Find the unit rate. _____ (number) per ounce
$1.29 for 20.5 oz.

User Robartsd
by
4.9k points

1 Answer

3 votes

Answer:

15.8914728682 is the long answer, but simplified, it's 15.9

Explanation:

Just do 20.5 รท 1.29

User Indhu
by
5.4k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.