198k views
5 votes
Find the unit rate. _____ (number) per ounce
$1.29 for 20.5 oz.

User Robartsd
by
8.5k points

1 Answer

3 votes

Answer:

15.8914728682 is the long answer, but simplified, it's 15.9

Explanation:

Just do 20.5 ÷ 1.29

User Indhu
by
8.1k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories