92.8k views
5 votes
Angel buys a 12-pack of granola bars for $9. What is the unit price? $1.33 $0.75 $1.20 $0.80

1 Answer

3 votes

Answer:

$.75

Explanation:

9 ÷ 12 = 0.75

.75 × 12 = 9

User Candyce
by
8.2k points

Related questions

asked Dec 6, 2021 134k views
Keesha asked Dec 6, 2021
by Keesha
8.1k points
2 answers
4 votes
134k views