menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Angel buys a 12-pack of granola bars for $9. What is the unit price? $1.33 $0.75 $1.20 $0.80
asked
Nov 27, 2021
92.8k
views
5
votes
Angel buys a 12-pack of granola bars for $9. What is the unit price? $1.33 $0.75 $1.20 $0.80
Mathematics
high-school
Hussein Zawawi
asked
by
Hussein Zawawi
7.5k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
3
votes
Answer:
$.75
Explanation:
9 ÷ 12 = 0.75
.75 × 12 = 9
Candyce
answered
Dec 2, 2021
by
Candyce
8.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Dec 6, 2021
134k
views
Angel buys a 12-pack of granola bars for $9. What is the unit price?
Keesha
asked
Dec 6, 2021
by
Keesha
8.1k
points
Mathematics
college
2
answers
4
votes
134k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org