Given :-
To Find :-
Answer :- Its given that cost of 10 apples is $6.50 .
So, by Unitary method , we can solve this ,
→ Cost of 10 apples is $ 6.50.
→ Cost of 1 apple will be
=
Hence the required answer is $0.65.
8.0m questions
10.7m answers