227k views
3 votes
Reema spends $19.25 on 100 lead pencils. what is the price of one pencils? round the answer to the nearest penny.​

Answers
$0.02
$0.19
$1.93
$19.25

User RobF
by
5.6k points

2 Answers

2 votes

Answer:

0.19 aka B

Explanation:

User Veebs
by
5.3k points
3 votes
0.19 it’s B and I know cause it’s common sense
User Minimo
by
5.1k points