menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Reema spends $19.25 on 100 lead pencils. what is the price of one pencils? round the answer to the nearest penny. Answers $0.02 $0.19 $1.93 $19.25
asked
Jul 7, 2021
227k
views
3
votes
Reema spends $19.25 on 100 lead pencils. what is the price of one pencils? round the answer to the nearest penny.
Answers
$0.02
$0.19
$1.93
$19.25
Mathematics
high-school
RobF
asked
by
RobF
9.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
2
votes
Answer:
0.19 aka B
Explanation:
Veebs
answered
Jul 10, 2021
by
Veebs
8.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
3
votes
0.19 it’s B and I know cause it’s common sense
Minimo
answered
Jul 12, 2021
by
Minimo
8.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Aug 10, 2024
142k
views
Reema bought pencils for school in august. She gave 1/2 of them to her friends. She used 3/4 of what she had left for the first month of school. She now had 3 pencils left. How many pencils did she buy
Osman Khalid
asked
Aug 10, 2024
by
Osman Khalid
8.6k
points
Mathematics
college
1
answer
1
vote
142k
views
asked
Jan 11, 2022
193k
views
Reema bought pencils for school in August. She gave 1 / 2 of them to her friends. She used 3/4 of what she had left the first month of school. She now had 3 pencils left How many pencils did she buy in
Ilijanovic
asked
Jan 11, 2022
by
Ilijanovic
8.1k
points
Mathematics
college
1
answer
4
votes
193k
views
asked
Jan 18, 2022
64.1k
views
Reema bought pencils for school in August, she gave them to her friends. She used of what she had in the first month of cheat She now had 3 pencils left How many pencils did she buy in August?
Ahsankhan
asked
Jan 18, 2022
by
Ahsankhan
7.6k
points
Mathematics
high-school
1
answer
0
votes
64.1k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
A dealer sells a certain type of chair and a table for $40. He also sells the same sort of table and a desk for $83 or a chair and a desk for $77. Find the price of a chair, table, and of a desk.
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org