20.2k views
1 vote
An 8-ounce bottle of glue costs $1.92. What is the unit price

1 Answer

5 votes

Answer:

$0.27 for 1 ounce

Explanation:

Hope this helps!!!

User Marcus Adams
by
8.1k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.