118k views
0 votes
What is the unit cost per bottle if a pack of 6 bottles of juice sells for $4.80?

User Ademartini
by
4.4k points

2 Answers

3 votes

Answer:

0.80

JKJKJKJKJKJ

User Srinivas ML
by
5.3k points
5 votes

Answer:

4.8/6 = $0.80

User Eabraham
by
5.3k points