175k views
2 votes
A package of 4 pairs of insulated socks costs ​$35.56 What is the unit price of the pairs of socks​?

User Macwadu
by
7.3k points

2 Answers

3 votes

8.89

:

Explanation:

User Michael Henry
by
7.3k points
0 votes

Answer: $8.89

Explanation:

$35.56/4 = $8.89

User Sdgfsdh
by
7.1k points