menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A package of 4 pairs of insulated socks costs $35.56 What is the unit price of the pairs of socks?
asked
Aug 28, 2021
175k
views
2
votes
A package of 4 pairs of insulated socks costs $35.56 What is the unit price of the pairs of socks?
Mathematics
high-school
Macwadu
asked
by
Macwadu
7.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
3
votes
8.89
:
Explanation:
Michael Henry
answered
Aug 28, 2021
by
Michael Henry
7.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
0
votes
Answer: $8.89
Explanation:
$35.56/4 = $8.89
Sdgfsdh
answered
Sep 2, 2021
by
Sdgfsdh
7.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.4m
questions
11.0m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Mr. Jacob is 55 years old and tony is 7 years old. in how many years will mr. Jacobs be 4 times as old as Tony
9/10 divided by (1/10 plus 2/5)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org