Answer:
Rs. 250
Explanation:
The price of 41 g. apple is Rs 10.25
The price of 1 g. apple is Rs 10.25/41, = Rs 0.25
The price of 1 Kg (1000 g.) is 0.25 x 1000 = Rs 250
5.2m questions
6.7m answers