Josh mowed ⅘ of a yard in ⅖ of an hour. How many yards can Josh mow in 1 hour?
Molly bought 5 pounds of apples for $7.95, how much did each pound cost.
Ella worked 22 hours and got paid 249.26. How much did she make an hour?
If Robin drove ⅔ of a mile in 1/12 of an hour, how far can she drive in 1 hour?