110k views
24 votes
A pack of cookies costs $4.35 if the pack contains 48 cookies what is the cost per cookie

User Sers
by
8.4k points

2 Answers

9 votes

Answer:

4.35

Explanation:

48 divided by your price

User Dan Matthews
by
7.8k points
2 votes
4.35/48 = 0.090625
Answer: 0.090625
User Christian Semrau
by
7.6k points

No related questions found