110k views
11 votes
Please help!!!!!!!!! This is Aleks

Please help!!!!!!!!! This is Aleks-example-1
User Sez
by
8.0k points

2 Answers

12 votes
Question A: It is not always the same. Ten pounds of tuna sells for 50

Question B: Each point does not always give the same amount of tickets.

I don’t know the answer to the last blank though.
User Tendrid
by
8.2k points
8 votes

Answer:

For part A the price per pound is the same and for 50 $ it is 10 pounds.

Explanation:

If you divide the price by the amount of tuna they will all have an answer of 5. so then you do 50 divided by 5 and get 10.

User Megazord
by
8.7k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories