73.8k views
4 votes
Jorge goes to the store and pays $4.80 for 1.5 pounds of fruit. What is the price per pound of the fruit?

User MOntu
by
7.5k points

1 Answer

4 votes

Answer:

$3.20

Explanation:

User TechnoIndifferent
by
8.5k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories