1. You can finish 9 math problems in 20/3 minutes. What is your unit rate of problems per minute?
2. Josie can solve 4/3 rubix cubes in 1/6 of an hour. How many rubix cubes can she solve in one hour?
3. Juan can ride his bike 19.3 miles in 5/3 of an hour. what is the unit rate riding speed
4. Rakelle bought 12/7 pounds of oranges for $2.43. What is the unit rate for her buying oranges? (Write answer as a dollar amount.)
5. Tyler can eat 2/3 of a bag of chips in 6/5 minutes. What is his unit rate for eating chips?