145k views
1 vote
Margie I bought 5 shirts on sale for $40 what is the unit cost

User MikeyWard
by
8.5k points

2 Answers

2 votes

Answer:

$8 unit cost I think

User Binarymax
by
7.3k points
7 votes

Answer:

the answer will be 8

Explanation:

40÷5=8

User Isturdy
by
8.8k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories