145k views
1 vote
Margie I bought 5 shirts on sale for $40 what is the unit cost

User MikeyWard
by
5.7k points

2 Answers

2 votes

Answer:

$8 unit cost I think

User Binarymax
by
4.8k points
7 votes

Answer:

the answer will be 8

Explanation:

40÷5=8

User Isturdy
by
5.6k points